Hapesira Qiejve Shqiptare
 
PortaliPortali  ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Rregullorja e (Hapesira Board)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Erisa
Fondator
Fondator
Erisa

Numri i postimeve : 13
Join date : 07/10/2009
Age : 29
Location : Fier - Albania

Rregullorja e  (Hapesira Board) Empty
MesazhTitulli: Rregullorja e (Hapesira Board)   Rregullorja e  (Hapesira Board) EmptySun Oct 25, 2009 5:05 pm

RREGULLORJA
Mire se vini në Forum "Hapesira (board) Forum"


Rregullat bazë:
» Regjistrimi është falas dhe jo i obliguar me dëshire si regjistrimi poashtu dhe largimi.
» Liria e shprehjes është plotësisht e lirë
» Gjuha zyrtare është Gjuha Shqipe.


Ndalohen:
» Postimet me përmbajtje pornografike.
» Mesazhet abuzuese, vulgare, të neveritshme, urryese, kërcënuese, shpifëse apo cdo lloj materiali që mund të bjerë ndesh me ligjet në përdorim.Shkrime të tilla do cojnë në përjashtimin tuaj të menjëhershëm dhe të përhershëm IP për cdo mesazh regjistrohet për të bërë të mundur aplikimin e këtyre procedurave.
» Debatet dhe zenkat personale anetaret mund ti skjarojne me MP ose sherbime te tjera jo ne forum publik
» Tema politike dhe ofendime partiake
» Nuk lejohet vendosja e linqeve apo fotove që kanë shenjen mbrojtese dhe jane te mbrojtura me copyright. Ne se anëtari pas vërejtjes nuk ndalon me copy paste atij/asaj do ti shuhet pa diskutim llogaria dhe largohet nga forumi
» Reklamat e forumeve tjera ( përveq atyre qe vehen si partnere ne portal)
» Shprehjet raciste, ofenduese dhe provokimet
» Venodsja e video klipeve nga Youtube ( veje vetem linkun e kenges jo videon)
» Ofendimet ndaj stafit rrepsisht te ndaluara ( admin dhe moderatorve ) ne kete ska tolerim anetari menjehere merr largim nga forumiPostimet:
» Shkrimet jane prone e autorit dhe forumit ( nese autori largohet nga forumi stafi vendos ti fshij temat e tijë/saj apo jo duke patur parasysh mbarvajtjen e replikave kua ai/ajo ka postuar).
» Replikat duhet ti përmbahen temes.
» Diskutimet dhe Postimet të kene kulturë debatuese ( jo personale)Moderimi ( Moderatoret)
» Moderatori ka te drejte te korigjoje shkrimet te bej nderhyrje dhe ti editoj.
» Moderatoret duhet te zbatojne rregulloren dhe moderojne temat.
» Shkrimet e forumisteve nuk guxojnë të fshihen nëse nuk janë thyer rregullat.
» Për cdo fshirje moderatori ka obligim ta lajmeroj autorin e postimet.
» Nese Moderatori si zbaton keto regulla i hiqet automatikisht e drejta per te moderuar kete Forum


» WebMasteri dhe stafi i web faqes (Administratoret) gëzjonë të drejten për te moderuar, levizur temat në kategorit përkatëse dhe për ti fshirë apo ndaluar temat që nuk janë ne përputhshmëri me rregulloren nëse në këtë dështojnë moderatoret.


Mbani Mend:
» Stafi nuk merr pergjegjesi ndaj shkrimeve te cilat mund edhe te jene veper kundervajtese apo penale është e pamundur që të rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet të kuptoni se mesazhet e postuara në këtë forum janë shprehje e opinionit të autorit dhe jo të administratorit, moderatorëve apo webmasterit (përvec rasteve kur këta të fundit janë autorë të shkrimeve) dhe ata nuk mund të mbahen përgjegjës.Ju faleminderit
Stafi i Forumit
WebMaster :
Erisa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://hapesira.forumsq.net
 
Rregullorja e (Hapesira Board)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Hapesira (Board) Forum :: Hapesira Qiejve Shqiptare :: Rregullorja e Forumit-
Kërce tek: